Gdzie kupić zakładki do książek?

2022-12-16 Autor dev543 Wyłączono
zakładka

Uwielbiasz czytać? Jeżeli tak, to z pewnością zastanawiasz się, gdzie kupić zakładki do książek. Ten niewielki element codziennego użytku nadaje się doskonale na prezent dla niejednego mola książkowego! W poniższym tekście podpowiadamy, jaką zakładkę warto wybrać i gdzie można się w nią zaopatrzyć.

Zakładki do książek drewniane

Czytasz fantastyczną książkę, gdy nagle dzwoni telefon. Widzisz po numerze, że musisz odebrać… jednak nie wiesz, co zrobić z lekturą. Jeżeli teraz ją zamkniesz – być może, zapomnisz, w którym miejscu skończyłeś, kiedy już będziesz chciał wrócić do czytania. Jeśli odłożysz ją grzbietem do góry, książka pewnie się zniszczy. Natomiast zagięcie rogu już całkiem nie wchodzi w grę. Co teraz? W tym momencie przydałaby Ci się zakładka. Gdzie można taką nabyć i jaką wybrać?

Jedną z ciekawszych propozycji na rynku są zakładki do książek drewniane. Szukaj ich w sklepach z dekoracjami do domu wykonanymi z tego naturalnego materiału, a także w księgarniach. Występują zarówno w formie cieniutkiej listewki, wkładanej do środka książki, jak i delikatnego spinacza służącego do zaznaczania, w którym miejscu skończyłeś lekturę.

Dzięki specjalnej konstrukcji drewniane zakładki nie niszczą papieru. Tego typu akcesoria występują również w wielu ciekawych wzorach, co sprawia, że stają się poniekąd również elementem dekoracyjnym – a przy tym niezwykle praktycznym. Drewno jest zaś materiałem na tyle trwałym, że zakładki będą Ci służyły przez wiele lat!

Papierowe i materiałowe zakładki do książek

Papier oraz wszelkiego rodzaju tkaniny to materiały, które często były używane przez nas chociażby w dzieciństwie, kiedy to samodzielnie tworzyliśmy nasze ulubione zakładki do książek. Gdzie kupić tego typu półprodukty, jeśli mamy czas, chęci oraz umiejętności, aby własnoręcznie je znów wykonać? Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie pasmanterii oraz sklepu papierniczego. Przydadzą Ci się również zszywacze, klej, tasiemki, wełna, krepa, bibułka, różnokolorowe guziki, a może nawet trochę brokatu? Wszystko zależy od inwencji twórczej oraz pomysłu.

Jednego możesz być jednak pewien – nikt nie będzie posiadać takiego samego egzemplarza jak Ty! Akcesoria DIY to również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Gotowe zakładki papierowe możesz również kupić. Gdzie? Chociażby w księgarniach, w kioskach lub salonikach prasowych, a także w sklepach papierniczych.

Zakładki do książek jak biżuteria

Jeszcze innym wariantem zakładki do książek jest zakładka biżuteryjna. Takie akcesorium składa się z długiego metalowego i cienkiego elementu, który umieszcza się wewnątrz książki, a także ozdobnych przywieszek lub koralików znajdujących się na zewnątrz.

Gdzie kupić zakładki do książek, które wyglądają w tak oryginalny sposób? Możesz spróbować w sklepie z biżuterią i akcesoriami, ale najlepiej, a zarazem najszybciej będzie zamówić je u osoby wykonującej je ręcznie. Możesz w ten sposób otrzymać możliwość zaprojektowania takiej zakładki według własnego pomysłu oraz z wykorzystaniem ulubionych motywów czy wybranej kolorystyki.

Gdzie można kupić zakładki do książek?

Choć tradycyjne książki zostały wystawione na ciężką próbę po wdrożeniu nowoczesnych technologii takich jak czytniki e-booków – era czytelnictwa wciąż ma się doskonale, natomiast papierowe egzemplarze wciąż stanowią jedną z ulubionych pozycji prezentowych na liście Polaków. A – jak wiadomo – tam, gdzie papier, tam z pewnością przyda się dobra zakładka, która uratuje niejedną książkę przed zniszczeniem.

Gdzie można kupić zakładki do książek? W niniejszym artykule przytoczyliśmy kilka przykładowych możliwości. Naszym faworytem są zdecydowanie drewniane akcesoria zarówno z uwagi na ich naturalną, przyjazną dla środowiska formę, jak i ogromną praktyczność czy bogactwo rozmaitych form oraz wzorów, w jakich występują. Dzięki takiej różnorodności każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedno jest jednak pewne – z wizualnie atrakcyjną zakładką do książki czytanie będzie zdecydowanie przyjemniejsze!