Czy warto ocieplić poddasze pianką?

dach

Coraz więcej osób decyduje się na ocieplanie poddasza pianką poliuretanową, zwaną najczęściej pianką PUR. Stanowi ona materiał izolacyjny produkowany z poliolu i izocyjanianu. Zachwyca swoimi świetnymi właściwościami i ekonomicznością. Czy jednak jest najlepszym materiałem do ocieplania poddasza? Informację na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu.

Ocieplanie poddasza pianką – czy warto?

Pianka PUR nieustannie zyskuje na popularności. Wynika to z faktu, iż wyróżnia się ona świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Ponadto jest odporna na pleśnie i grzyby. Jej ogromną zaletą jest również to, że doskonale znosi duże obciążenia. Mimo sporego nacisku nie zsuwa się ani nie zbija. Dodatkowo izolowana nią powierzchnia jest całkowicie szczelna. Pianka PUR pozwala skutecznie wypełnić wszelkie szczeliny, a ponadto wyróżnia się rewelacyjną przyczepnością. Jest ona również ceniona za swoją ponadprzeciętną trwałość. Odznacza się niezwykle wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a dodatkowo nie ulega biodegradacji. Niewątpliwą zaletą pianki PUR jest także fakt, iż nie oddziałuje na mikroklimat panujący w budynku. Nie pyli i tym samym nie wywołuje alergii ani uczuleń. Dodatkowo nie posiada ona właściwości odżywczych, dlatego nie przyciąga szkodników.

Co jeszcze przemawia za tym, że warto zastosować piankę do ocieplania poddasza? Z pewnością fakt, iż ten materiał izolacyjny bardzo skutecznie zatrzymuje zimne powietrze na zewnątrz, a ciepłe wewnątrz budynku. Ponadto stanowi świetne zabezpieczenie przed wilgocią i bardzo wysokimi temperaturami.

Ocieplanie poddasza pianką czy tradycyjnymi metodami?

Wiele osób zastanawia się, czy lepszą opcją jest ocieplenie poddasza tradycyjnymi metodami termoizolacyjnymi, czy jednak zastosowanie pianki PUR. Nie da się ukryć, że pianka poliuretanowa ma znacznie więcej zalet niż klasyczne sposoby ocieplania. Przede wszystkim pozwala ona sporo zaoszczędzić już podczas inwestycji, ponieważ jest bardzo wydajna. Ponadto pianka PUR w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych, doskonale sprawdza się wśród osób cierpiących na alergię czy astmę. Jest ona w pełni bezpieczna dla układu oddechowego, gdyż nie emituje żadnych pyłów. Dodatkowo klasyczne materiały używane do ocieplania poddasza mają tendencję do intensywnego nagrzewania się w okresie letnim, a pianka PUR stanowi świetną izolację przez cały rok. Dużą zaletą pianki jest także fakt, iż mimo upływu czasu nie zmienia swoich właściwości i formy. W przeciwieństwie do popularnych materiałów termoizolacyjnych nie kurczy się i nie osiada.

Ocieplanie poddasza pianką PUR – komu zlecić to zadanie?

Komu zlecić ocieplanie pianką? Mielec to miasto, w którym można znaleźć świetnych specjalistów zajmujących się termoizolacją poddaszy z wykorzystaniem pianki PUR. Należy pamiętać, że zadanie to najlepiej powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują sporą wiedzą na temat ocieplania pianką. Nie warto podejmować się samodzielnie tego zadania, gdyż wymaga ono doświadczenia, dobrego sprzętu i odpowiednich umiejętności. Zatem, jeśli chcesz zdecydować się na ocieplanie pianką, Mielec to miasto, w którym znajdziesz świetnych fachowców do tego zlecenia!