Do czego służy sitodruk?

sitodruk

Kompleksowe wykonanie zlecenia związanego z drukowaniem opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu różnorodnych technik drukowania. Dopasowanie dobrego sposobu realizacji jest najważniejszym punktem wyjścia, niezależnie od tego, czego dotyczy zlecenie przyjęte przez drukarnię. Do najpopularniejszych technik druku należy specyficzny sitodruk. Łódź jest miastem, w którym również można z niego korzystać. Poniżej wyjaśnienie tego, do czego służy sitodruk i do jakich zleceń sprawdza się najlepiej.

Sitodruk, Łódź – nowoczesna technika druku

Druk sitowy stosowany jest przez wiele profesjonalnych drukarni, realizujących nawet zlecenia wielkonakładowe. Sitodruk w Łodzi wciąż jest niezwykle popularny i nie wychodzi użytku, mimo innych nowoczesnych metod. Jak nazwa wskazuje, sitodruk odbywa się poprzez użycie specjalnego sita, dzięki któremu można stworzyć określony wzór. Co dzieje się w kolejnych etapach drukowania w ten sposób? Gdy przez sito stworzony zostanie zamierzony wzór, może on zostać przeniesiony na wybrany materiał drukarski. Aby działać zgodnie z wytycznymi dotyczącymi sitodruku w Łodzi, należy zaopatrzyć się w profesjonalną siatkę do druku ze specjalnymi oczkami. Ich średnica nie może być zbyt duża, ponieważ druk nie zachowa oczekiwanego kształtu. Jeśli natomiast średnica oczek zostanie dobrana zgodnie z planem, to farba jest przepuszczana bardzo precyzyjne. Efektem takiego drukowania są odbitki wysokiej jakości, w pełni zgodne z początkowym zamówieniem. Sitodruk w Łodzi na tle innych popularnych metod drukowania wyróżnia się przede wszystkim dużą wytrzymałością. Wskazane jest korzystanie z takiej techniki szczególnie przy wykonywaniu nadruków na koszulkach czy innych tkaninach. Odpowiednio przepuszczona farba zapobiega powstawaniu zacieków, dlatego gotowy druk jest dużo bardziej odporny na ścieranie.

Skuteczny sitodruk – Łódź i okolice

Z dobrze znanej w świecie drukarskim techniki sitodruku można korzystać w takich sytuacjach, w której nawet nowoczesne sposoby okazują się zawodne. Jeśli materiał drukarski będzie wystawiony na działanie wody czy promieni UV, ze spokojem można postawić właśnie na sitodruk w Łodzi. Technika ta daje dużą odporność na takie czynniki, co jest bardzo pożądane przy realizacji zleceń związanych z drukowaniem na tkaninach. Sitodruk wykorzystuje się zarówno na małych powierzchniach, jak i tych większych. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na zużycie farby nie jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne. To, czy warto przy danym zleceniu skorzystać z sitodruku w Łodzi powinno być więc rozpatrywane indywidualnie. Tylko wtedy możliwe jest określenie tego, czy będzie to rozwiązanie opłacalne. Niewątpliwą zaletą doskonale znanej techniki sitodruku jest możliwość wykorzystania jej na różnych materiałach – nie tylko tkaninach, ale również na kopertach, torbach foliowych, etykietach i innych powierzchniach. Z punktu widzenia marketingowego jest to oferta bardzo korzystna dla wielu firm, chcących tworzyć własne materiały promocyjne.