Jak przykleić sztuczne rzęsy?

rzęsy

Jak mawia znane wszystkim powiedzenie „oczy są zwierciadłem duszy”, a żeby uzewnętrznić to, co w nas najpiękniejsze potrzebujemy do tego odpowiednich narzędzi. W tym temacie pomocne i niezastąpione będzie przyklejenie sztucznych rzęs. Panie, które raz spróbowały tego typu zabiegu kosmetycznego, nie wyobrażają sobie już życia bez podkreślonej i wyraźnej oprawy oczu. Tylko jak przykleić sztuczne rzęsy?

Istnieją dwa sposoby, aby tego dokonać: wykonać procedurę samodzielnie w zaciszu domowym lub udać się do wyspecjalizowanej w tej kwestii profesjonalistki, na przykład do salonu kosmetycznego lub gabinetu stylizacji rzęs. Wybierając pierwszą opcję, w pierwszej kolejności warto zaczerpnąć wiedzy, jak przykleić sztuczne rzęsy bezpiecznie, bowiem praca przy oku wymaga zachowania precyzji oraz użycia dedykowanych produktów wysokiej jakości. W drugim przypadku możemy zdać się na wiedzę i doświadczenie kosmetyczki, i to jej powierzyć przyklejanie sztucznych rzęs,  jednak należy liczyć się z wyższymi kosztami uzyskania pożądanego efektu. 

Jak przeprowadzić zabieg samodzielnie?

Po pierwsze warto zastanowić się, czego oczekujemy i jaki ma być efekt finalny. Czy liczymy na naturalne spojrzenie, czy też oczy mają być wyraźne, a rzęsy mocno zagęszczone i długie? Piękny efekt możemy uzyskać, wykorzystując gotowe kępki dostępne praktycznie w każdej drogerii. Zazwyczaj gotowy produkt zawiera odpowiednią ilość kępek oraz klej niezbędny do przymocowania produktu. Przed przystąpieniem do przyklejenia sztucznych rzęs możemy wykonać makijaż, na rzęsy nałożyć maskarę. Następnie  przytrzymując kępkę pęsetą, moczymy ją najpierw w kleju, a potem precyzyjnie przykładamy do miejsca, w którym ona  ma się znaleźć. Ważne, by rzęsy zostały doklejone do naturalnych włosków, a nie do powieki. Cechą samodzielnie wykonanego zagęszczania i przedłużania jest niska trwałość, ponieważ sztucznie doklejonych włosków pozbędziemy się wraz ze zmyciem makijażu. Zaletą jest niewątpliwie szybkość uzyskania tego, czego oczekujemy oraz stosunkowo niski koszt. 

Profesjonalny zabieg przyklejania sztucznych rzęs

Wybierając się do specjalistki, zwykle mamy pewność, że zabieg zostanie wykonany bezpiecznie, przy użyciu produktów profesjonalnych. W tym przypadku mimo wszystko warto poszukać opinii o danym gabinecie lub odwiedzić osobę z polecenia. Odpowiednio wybrane miejsce będzie gwarantem skorzystania z usługi bez ryzyka uszkodzenia naturalnych rzęs lub infekcji oka. Jakie usługi może zaoferować fachowa pracownia przedłużania i zagęszczania rzęs? Możliwości jest wiele w zależności od oczekiwanego rezultatu. Najbardziej naturalną metodą jest przedłużanie rzęs 1:1. Oznacza to, że stylistka do jednej naturalnej rzęsy przyklei jedną syntetyczną. A co dla amatorek spektakularnych efektów? Bardzo wyraźną oprawę oka można uzyskać decydując się na rzęsy 5d, czyli mocowanie do jednej naturalnej rzęsy kępki składającej się z pięciu rzęs syntetycznych. Najbardziej zdumiewający efekt końcowy uda się uzyskać, gdy kosmetyczka w ten sposób uzupełni każdą naturalną rzęsę. Wówczas istnieje gwarancja kompletnie wykonanej procedury, co również przełoży się na trwałość i zadowolenie przez wiele dni. Należy pamiętać, że zgodnie z naturalnym cyklem naturalne rzęsy wypadają, po czym zastępowane są nowymi włoskami. Oznacza to konieczność uzupełniania stylizacji mniej więcej raz na trzy tygodnie niezależenie czy zdecydowałyśmy się na zabieg 1:1, light volume, 5d, czy na duże objętości. 

Zabiegi stylizacji oprawy oczu mogą przynieść bardzo zadowalające efekty. Przyklejanie sztucznych rzęs doda każdej kobiecie czaru, pięknego, zmysłowego spojrzenia, a co za tym idzie zwiększenie poczucia atrakcyjności. Niezależnie od wybranej metody najważniejszą kwestią jest zadbanie o najwyższe bezpieczeństwo, bowiem ingerencja w okolicę oka bez odpowiedniego przygotowania może być opłakana w skutkach. A na zakończenie warto zapamiętać ważne hasło: higiena. Bez niej nawet najlepsza stylizacja może przysporzyć wiele problemów.