Doradca kredytowy – czy warto skorzystać z usług?

W dzisiejszych czasach staranie się o kredyt jest bardzo utrudnione. Dobrze mieć kogoś, kto pomoże przejść przez cały ten proces. Wybór najlepszej oferty spośród kilku banków może być ciężkim zadaniem – doradca kredytowy doradzi, która z nich jest najlepsza. Kredyt hipoteczny, gotówkowy, a może firmowy? Przy każdym z tych zobowiązań warto skorzystać z usług doradcy. Dlaczego?

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest po to, aby pomóc swoim klientom w uzyskaniu kredytu na najlepszych warunkach. Wiele, które wahają się, czy warto korzystać z doradcy kredytowego, czy może lepiej iść bezpośrednio do banku, nie zdają sobie sprawy, że usługi doradcy są w 100% bezpłatne. Taka osoba na żadnym etapie starania się o kredyt nie pobiera żadnej opłaty za wykonaną pracę, rozlicza się jedynie z bankiem. To jednak nie znaczy, że klient ponosi ukryte koszty, czy że oferta, którą uzyska u doradcy, jest mniej korzystna niż ta w banku. Eksperci kredytowi posiadają dokładnie takie same oferty – ani gorsze, ani lepsze – które klientom oferuje bank. 

Kolejnym aspektem, który przemawia na korzyść dobrego doradcy kredytowego, jest fakt, że znajdziesz u niego oferty większości banków istniejących na rynku. Co to oznacza dla klienta? Na jednym spotkaniu doradca przedstawi Ci wszystkie oferty banków, które Cię interesują lub takich, które mają dobrą ofertę. Pozwoli Ci to zaoszczędzić mnóstwo czasu, który musiałbyś poświęcić na spotkania w kilku bankach. Doświadczony doradca posiada wiedzę na temat kredytów – już na pierwszym spotkaniu dokładnie tłumaczy wszystkie kwestie związane z tego typu zobowiązaniem, które mogą być niezrozumiałe dla klienta. Chodzi tu m.in. o pojęcia takie jak marża czy oprocentowanie, ale również wskaże, czy klient, aby dostać kredyt, musi np. otworzyć konto albo wykupić ubezpieczenie. Już na pierwszym spotkaniu doradzi i pomoże dobrać kilka banków, które posiadają najlepszą ofertę i w których klient ma szansę dostać kredyt na najkorzystniejszych warunkach. Dzięki temu wystarczy tylko jedno spotkanie, aby złożyć odpowiednio wypełnione wnioski do wszystkich instytucji.  Doradca kredytowy dba też o to, aby klient dostarczył mu niezbędne dokumenty, czyli np. w przypadku kredytów hipotecznych m.in. umowę kupna nieruchomości, zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciągi z konta czy też ksero dokumentów. 

Jeśli klient dostanie z banku pozytywną odpowiedź i zdecyduje się na podpisanie umowy kredytowej, to dobry doradca zadba o to, aby klient dokładnie znał jej zapisy. Wytłumaczy wszystko, co znajduje się w jej treści i odpowie na ewentualne pytania klienta, czyli po prostu przygotuje go na spotkanie w banku. 

Doradca kredytowy – czy warto podjąć z nim współpracę?

Coraz więcej osób, które chcą zaciągnąć kredyt, zamiast samodzielnego pójścia do banków, decydują się na skorzystanie z usług ekspertów kredytowych. W dzisiejszych czasach większość z nas jest zapracowana, a czas wolny wolimy poświęcić swoim pasjom czy rodzinie, a nie chodzeniu po bankach. Jeśli chcemy więc zaoszczędzić czas i jednocześnie zyskać pomoc osoby, która zna się na kredytach, to warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Doświadczony doradca, który ma na swoim koncie wiele uruchomionych kredytów, potrafi poradzić sobie z wieloma trudnościami i rozwiązać wiele problemów, które mogą zdarzyć się na każdym etapie wnioskowania o kredyt.

Współpraca z doradcą kredytowym to również gwarancja bezpieczeństwa całej transakcji. Taka osoba czuwa nad jej przebiegiem i reaguje na każde informacje z banku, dzięki czemu klient wie, na jakim etapie jest jego wniosek, jakie są szanse na uzyskanie kredytu w danym banku i jakie ewentualnie są braki w dokumentach. Jeśli zastanawiasz się, czy warto brać doradcę kredytowego, to zdecydowanie tak. Jedną z firm, która od lat świadczy tego typu usługi, jest https://www.kancelariakredytowa.biz/. Jeśli zależy Ci na sprawnym procesie kredytowym, doradca kredytowy to osoba, która profesjonalnie i kompleksowo pomoże Ci uzyskać najlepsze zobowiązanie.