Jak wybrać sprzęt rolniczy?

traktor


Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele osób ma duży problem z wybraniem najlepszego sprzętu rolniczego, dlatego też powstał nasz serwis internetowy, aby ułatwić Państwu to zadanie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy bardzo dużym producentem płodów rolnych, czy tylko prowadzimy niewielkie gospodarstwo rolne, to bez solidnych maszyn rolniczych się nie obejdzie. Profesjonalny sprzęt rolniczy nie tylko przyśpiesza wykonywanie poszczególnych prac, ale przed wszystkim przyczynia się w bardzo dużym stopniu do uzyskiwania zdecydowanie większych plonów.

Sprzęt rolniczy niezbędny dla małego gospodarstwa rolnego

Podstawowym wyposażeniem każdego profesjonalnego gospodarstwa jest oczywiście ciągnik rolniczy, czyli wielofunkcyjna maszyna przy pomocy której możemy zrealizować większość prac. To właśnie do ciągników będziemy mogli podpiąć wiele dodatkowego sprzętu. Mowa tutaj między innymi o pługu, siewniku, przyczepie czy snopowiązałkach, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W naszym serwisie internetowym znajdą Państwo dokładny opisy wszystkich powyżej opisanych urządzeń rolniczych, dzięki czemu łatwiej będzie wam dokonać udanego zakupu.

Jaki ciągnik wybrać?

Wybierając nowy ciągnik w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę jego moc, która musi być oczywiście idealnie dostosowana do wielkości naszego gospodarstwa. W niewielkich gospodarstwach rolnych (do 100HA) stosowanie ciągników o bardzo dużej mocy nie ma tak naprawdę większego sensu. Pod uwagę należy wziąć również rodzaj i klasę gleby na której przyjdzie nam pracować oraz ukształtowanie terenu. Warto także poważnie zastanowić się nad tym, z jakimi urządzeniami dodatkowymi będzie współpracować nasz ciągnik. Sprzęt rolniczy do upraw wymaga zdecydowanie większej mocy niż na przykład siewniki albo zwykłe wozy paszowe.

Dodatkowy sprzęt rolniczy

Jak wcześniej zostało wspomniane ciągnik rolniczy to tak naprawdę podstawa. Jeżeli wybierzemy już odpowiedni model to należy rozglądać się za dodatkowymi maszynami. Bardzo użyteczny może okazać się na przykład kombajn zbożowy. Jest to bardzo przydatne i co najważniejsze wielofunkcyjne urządzenie, które może wykonać za nas bardzo wiele ciężkich prac. Godne uwagi są kombajny, które wyposażone są w specjalne adaptery (przystawki umożliwiające zbieranie ziaren o dowolnej wielkości). Warto wyposażyć nasze gospodarstwo rolne w specjalne maszyny, które służą do ochrony rośliny przed szkodnikami. W wielu gospodarstwach niezbędny może okazać się także agregat uprawny.