Jak dobrać pajacyka dla niemowlaka?

niemowlę

Pajacyki niemowlęce to jeden z tych elementów garderoby dziecka, który często wybierany jest „po macoszemu”. Rodzice nie skupiają na nim większej uwagi, wiedząc, że pociecha szybko z nich wyrośnie i niedługo będzie trzeba zaopatrzyć się w nowe ubranka. To ogromny błąd, który może znacząco wpłynąć na wygodę, a nawet zdrowie malucha! Jak wybrać pajacyk dla dziecka, by nie żałować? Oto odpowiedź!

Czym są pajacyki i po co się je nosi?

Pajacyki to niezbędny element wyprawki malucha. Są przede wszystkim łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Ponadto dobrze dobrane ubranka usprawnią codzienne przewijanie. Pajacyki niemowlęce chronią także przed komplikacjami i zapewniają maluchowi wygodę. Aby jednak zyskać pewność, że dziecko ma maksymalny komfort, trzeba odpowiednio wybrać ubranie. Jak to zrobić?

Jak wybrać pajacyk dla dziecka?

Pajacyk dla dziecka wybierzesz, kierując się dwiema ważnymi kwestiami.

Materiał wykonania to podstawowe kryterium wyboru pajacyków dla dzieci

Materiał wykonania ma ogromne znaczenie. Świadomy rodzic podejmie decyzję, w pierwszej kolejności kierując się metką, a dokładniej – składem, nie wzorem, który skusi już na pierwszy rzut oka. Na szczęście wiele renomowanych firm oferuje jedynie produkty wysokiej jakości, z naturalnych tkanin, które oddychają i nie podrażniają skóry dziecka.

Dobrze, jeśli materiał nie będzie ani za gruby, ani za cienki – aby sprawdził się zarówno latem, jak i zimą. Jeśli chcesz kupić więcej sztuk pajacyków, warto rozdzielić ubranka na różne pory roku. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko przegrzania malucha.

Świetną opcją są m.in. pajacyki niemowlęce z certyfikatem Oeko-Tex. Co gwarantuje taki dokument? Ubranko jest bezpieczne i delikatne dla skóry dziecka (nawet takiej, która jest skłonna do alergii). Ważny aspekt stanowi także certyfikat „Bezpieczny dla Dziecka”.

Jeśli chcesz połączyć skuteczność z dobrą ceną, postaw na produkty w 100% wykonane z bawełny. To przewiewna tkanina, która zapewnia dopływ powietrza. Takie pajacyki znajdziesz np. pod linkiem https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/ubranka-niemowlece/chlopiec/pajacyki-niemowlece.

Typ zapięcia w pajacyku ma znaczenie

Kolejna ważna kwestia to typ zapięcia. Niektórzy rodzice śmieją się, że zamiast zadawać pytanie „jak wybrać pajacyk dla dziecka?” powinno szukać się odpowiedzi na pytanie „jak najszybciej ubrać dziecko w pajacyk?”. Faktycznie, jest to sztuka, której opanowanie zajmuje niemało czasu. Dlatego warto postawić na pajacyki, które ubiera się szybko i bezproblemowo.

Jedną z najlepszych i najbardziej docenianych przez kupujących opcji są bezniklowe napy, które znajdują się na całej długości oraz wewnątrz nogawek. Cechują się hipoalergicznością, a także łatwością w zapinaniu, co sprawia, że można szybko przebrać pociechę.

Wiesz już, jak wybierać pajacyki niemowlęce. Teraz czas na połączenie estetyki z praktycznością. Choć wzór to sprawa drugorzędna, warto sprawdzić ofertę producentów również pod tym kątem. Dzięki temu maluch będzie nie tylko bezpieczny, ale też stylowy!