Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na dobę?

2022-07-06 Autor dev543 Wyłączono
wypożyczalnia samochodów

Swobodne przemieszczanie się z punktu A do punktu B doceniane jest przez naprawdę sporą liczbę osób. W szczególności, jeżeli mowa o sporych odległościach, które najczęściej pokonuje się przy pomocy pojazdów mechanicznych. Tylko że nie każda osoba może pochwalić się własnym samochodem lub też nie ma do niego swobodnego dostępu. Na szczęście, takimi kwestiami nie trzeba się już przejmować. Wystarczy tylko mieć aktualne prawo jazdy, aby móc korzystać z usług wypożyczalni samochodów.

Wynajem krótko- i długoterminowy

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na jeden dzień? A ile na dłuższy okres? Tego typu pytania zadaje sobie duża ilość osób. Co ciekawe, ten temat wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale również przedsiębiorców. Coraz większa liczba firm przekonuje się, że leasing jest mało opłacalny – w szczególności, jeżeli oferty porówna się do wynajmu długoterminowego z wypożyczalni (aczkolwiek, nie w każdym przypadku). Tym bardziej że skorzystanie z usług wypożyczalni jest w stanie pomóc obniżyć wydatki. Nie można jednak odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na dobę. Wszystko bowiem zależy od wielu czynników. O jakich kwestiach dokładnie mowa?

Cennik wynajmu samochodów

Wystarczy wejść np. na stronę https://carforyou.com.pl/cennik-tarnow/, aby poznać przykładowy cennik z jednej ze znanych wypożyczalni. Na stronie zaprezentowano kilka modeli samochodów. Już na pierwszy rzut oka można ocenić, że ceny są różne. Po części zależne jest to od tego, z jakim dokładnie typem samochodu ma się do czynienia. I tak przykładowo:

  • za Skodę Fabię za 1 do 3 dni użytkowania trzeba zapłacić 109 zł za dobę,
  • za Forda Focusa Kombi – 139 zł za dobę,
  • za Skodę Octavię Kombi – 149 zł za dobę.

To tylko kilka przykładów, a na stronie znaleźć można ich zdecydowanie więcej. Przy czym, podane ceny nie utrzymują się na stałym poziomie – to przykłady na chwilę obecną. Trzeba bowiem uwzględnić to, że na tego typu ceny wpływ ma również to, czy ma się do czynienia z limitem kilometrów, czy też nie. Warto powrócić na chwilę do ostatniej propozycji – Skody Octavii Kombi. Jeżeli ktoś chciałby zdecydować się na wynajem tego samochodu bez limitu kilometrów, musi liczyć się z tym, że zapłaci 169 zł za dobę.

Im dłużej, tym lepiej

Skoro już wiadomo, ile kosztuje wypożyczenie auta na dobę, warto zwrócić uwagę na jedną, ważną rzecz. Prawda brzmi tak, że wynajem krótkoterminowy jest drogi. Im dłużej ktoś chce wypożyczać dane auto, tym cena jednostkowa przedstawia się znacznie niżej. Dokładnie chodzi o kwotę za jeden dzień. Wymieniony wyżej Ford Focus Kombi przy limicie kilometrów podczas wynajmu długoterminowego powyżej 30 dni kosztować będzie jedyne 89 zł za dobę. Bez limitu kilometrów cena wynosi 109 zł. Prawda, że jest to spora zachęta?

Fakt – nie każda osoba potrzebuje wynajmować samochód na tak długi okres. Czasem jednak warto zastanowić się nad tym, czy jednak przedłużenie o jeden, dwa dni (jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość), nie stanie się bardziej opłacalną kwestią.

Oferty wynajmu samochodów

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na dobę? Odpowiedź uzależniona jest po części od tego, z jaką dokładnie wypożyczalnią ma się do czynienia, od jej marki oraz renomy. Czasem jednak za wypożyczenie auta można nie zapłacić nic. W jaki sposób jest to możliwe? O ile pojazd wykorzystywany będzie przez osobę, która wcześniej brała udział w kolizji drogowej. Takich przypadków również nie brakuje. Towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach zawieranych umów oferują możliwość bezpłatnego wynajmu samochodów na okres naprawy lub przynajmniej na kilka dni. Wtedy koszt ponoszony jest w ramach ubezpieczenia, jakie zawiera się co roku. A dzięki temu zawsze będzie można zachować pełną mobilność, nawet w przypadku braku dostępu do własnego auta.

Zawsze trzeba zwrócić uwagę na to, z jaką dokładnie wypożyczalnią ma się do czynienia. Nie można również zapomnieć o tym, aby zapoznać się z dokładnymi warunkami umowy, aby mieć pewność co do tego, na jakich zasadach odbywa się wynajem auta.